موتورهای جستجو معمولا پس از مدتی از راه اندازی سایت ها و وبلاگ ها ، نام و مطالب آنها را در خود ایندکس (ثبت) می کنند. اما برای تسریع در ثبت سایت و مطالب شما در موتورهای جستجو ، باید این اقدام را خودتان انجام دهید 

برای ثبت وبلاگ در موتر های جستجو روی لینک های زیر کلیک کنید

Armin

Armin

Armin

Armin

Armin

بعد از تکمیل فرم وثبت سایت خود تا لود شدن کامل صفحه صبر کنید
ممکن است ایمیلی برای اتمام کار فعال سازی برای شما ارسال شود

ایمیل خود را چک کنید وبر روی لینک فعال سازی کلیک کنید
چند نکته:

در مورد موتورهای جستجو و اینکه چگونه باید سایتی داشت که مناسب برای موتورهای جتسجو باشد، مطالب بسیار متعددی مطرح است (و با جستجوی ساده در اینترنت مطالب بسیاری می‌توان یافت)، ولی تأثیر بسیاری از آن‌ها واقعا کم است و رعایت نکات کلیدی در این زمینه معمولا کافی است.

مثلا احتمالا در مورد «معرفی به موتورهای جستجو» مطالب زیادی شنیده یا خوانده باشید. ولی حقیقت این است که عملا چیزی با این مفهوم وجود ندارد (و لازم نیست). موتورهای جستجو از طریق دیگر سایت‌ها شما را خواهند یافت، اگر سایتی به شما لینک نداده باشد، مطمئنا رتبه شما در موتورهای جستجو بسیار بسیار پایین خواهد بود، هر چند بتوانید به روشی دیگر خود را به آن‌ها معرفی کنید.

اصولی که باید رعایت کنید

۱) لینک به سایت شما از دیگر سایت‌ها

مهمترین عاملی که جایگاه شما را بهبود می‌بخشد، لینک به شما در سایت‌ها دیگر است. البته حتی یک لینک در سایت‌هایی که خود جایگاه بهتری در موتورهای جستجو دارند، می‌تواند بسیار بهتر از چندین لینک در سایت‌های معمولی باشد.

ارزش هر لینک به دو عامل مهم بستگی دارد:

  • جایگاه خود سایت لینک دهنده (هر چقدر رتبه آن بالاتر باشد، اثر لینک هم بیشتر خواهد بود)
  • تعداد لینک‌های که در سایت لینک دهنده هست (یعنی اگر یک سایت به هزار سایت دیگر لینک داده باشد، عملا لینک‌ها ارزشی ندارند، اما اگر فقط به یک سایت لینک داده باشد، آن لینک با ارزش خواهد بود)

پیشنهاد ما این است که با داشتن محتوای مناسب دیگران را ترغیب کنید که به شما لینک بدهند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این مقاله گوگل مراجعه کنید، در این جا هم به این نکته اشاره شده که بهترین راه، داشتن لینک‌های واقعی از طریق مطالب مفید است.

۲) محتوای واقعی و مناسب

نکته دیگر داشتن محتوای مناسب و واقعی است. دقت کنید که موتورهای جستجو دوست دارند صفحه شما داری متن قابل توجه باشد، تصاویر گرچه زیباکننده هستند، ولی موتورهای جستجو تقریبا از آن‌ها صرف نظر می‌کنند (البته گذاشت alt مناسب کمی (فقط کمی) کمک می‌کند).

بهتر است که مطالب شما دارای ادامه مطلب باشند (البته اگر بلند باشند) و در صفحه مربوط به آن مطلب محتوای بیشتر از صفحه اول وجود داشته باشد.

کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید باید با مطلب متناسب باشند، کلمات کلیدی زیاد و بی‌ربط حتی می‌تواند اثر منفی داشته باشد.

۳) رعایت عنوان‌ها و تیترها

نکته دیگر انتخاب مناسب تیترها (مثلا عنوان مطالب، عنوان سایت و توضیحات سایت) است. سعی کنید برای مطالب آدرس لاتین مناسب انتخاب کنید و همچنین تا حد ممکن سعی کنید که در متن مطالب از عنوان‌ها (h2، h3 و ...) استفاده کنید. (البته استفاده بی‌رویه از این‌ها هم می‌تواند اثر منفی داشته باشد)

در آخر...

مهمترین عامل هم در افزایش تعداد بازدیدهای شما و هم در رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو لینک به شماست. بازدیدکننده‌های شما از سه حالت خارج نیستند:

  • یا آدرس سایت شما را دارند و بطور مستقیم به سایت سر می‌زنند (که معمولا این طور نیست)
  • یا از طریق لینک در دیگر سایت‌ها وارد سایت شما می‌شوند (وبلاگ دوستان، شبکه‌های اجتماعی، ...)
  • یا از طریق موتورهای جستجو که آن هم ربط به جایگاه شما در موتورهای جستجو دارد و جایگاه شما هم به لینک‌های موجود به سایت شما بستگی دارد.

بنابراین دو عامل را هرگز فراموش نکنید

  • لینک، لینک، لینک (البته اگر محتوای شما مفید و ارزشمند باشد، خودبخود لینک به شما هم افزایش خواهد یافت)
  • صبر، صبر، موتورهای جستجو به آرامی رتبه شما را افزایش می‌دهند، در حقیقت «رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود»